Hafta Hafta Hamilelik

Bebeğinizin ilk vuruşunu ne zaman hissedebileceğinizi veya ilk ultrason randevunuzu ne zaman alacağınızı bilmek ister misiniz? Hamileliğinizin her haftasında sizin ve bebeğinizin değişimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin; gebeliğiniz ilerledikçe yeni gelişmeler ve kilometre taşları getirir. Bebeğiniz günden güne değişiyor ve vücudunuz ayak uyduruyor. Bu haftalık hamilelik takvimi kılavuzuyla içeride ve dışarıda neler olduğunu öğrenin.

BU BÖLÜMDE

Hamileliğiniz haftalar geçtikçe yeni gelişmeler ve kilometre taşları getirdiğinden, hamileliğinizin her haftasında size ve bebeğinize ne olmasını bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Bebeğiniz günden güne değişiyor ve vücudunuz ayak uyduruyor. Bu haftalık hamilelik takvimi kılavuzuyla neler olduğunu ve neden olduğunu öğrenin.

Gebe veya hamile kalmaya çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken önemli konular vardır, örneğin:

  • sağlıklı beslenme
  • gebelik bakımı (doğum öncesi bakım da denir)
  • doğum ve doğum hakkında vermeniz gereken kararlar
  • yaygın hamilelik sorunları ile başa çıkmak
  • hafta hafta gebelik sürecinde birşeyler ters gittiğinde,

Tüm bunları öğrenebilir ve bebeğinizin gelişimi hakkında daha fazla bilgiyi hafta hafta hamilelik içeriğimde okuyabilirsiniz.

Gebelik, annenin son adet döneminin ilk gününden itibaren 40 hafta olarak sayılır. Tahmini doğum tarihiniz sadece size rehberlik etmek içindir. Kaç haftalık hamile olduğunuzu gebelik hesaplama aracı ile yapabilirsiniz.

Gebelik sürecinizi beraber yönetmek için bir randevu oluşturun.