Pazartesi - Cuma ( 9.00 - 17.00 )  Cumartesi (9.00 - 16.00)

Hamilelik sırasında bulantı, sabah bulantısı da denir, iyi bir işaret olabilir. 

Hamilelik sırasında bulantı ve kusmanın, sağlıklı bir hamilelik için gerekli hormonlardaki artışı göstermesi açısından olumlu bir durumdur.

 

Araştırmalar, hamilelikteki bulantı ve kusmanın, insan koryonik gonadotropinin (HCG) etkilerinden kaynaklanabileceğini düşündürmektedir. Hamile kadınlar , döllenmiş bir yumurta rahim kanalına yerleştikten kısa bir süre sonra HCG üretmeye başlar Şiddetli sabah bulantısı olan kadınlar (hiperemezis gravidarum) diğer hamile kadınlara göre daha yüksek HCG seviyelerine sahiptir. Benzer şekilde, hamilelik sırasında artan bir başka hormon olan östrojen, hamilelik sırasında bulantı ve kusmanın şiddetinde bir artış ile ilişkilidir.

Hamilelik sırasında bulantı ve kusma canlı plasental doku olduğunun belirtecidir.

Bununla birlikte, hamilelik sırasında bulantı ve kusma olmaması ise endileşenecek bir durum değildir. Sağlıklı gebelikleri olan bazı kadınlar asla sabah bulantısı yaşamazlar.

Bu durum genellikle 10. gebelik haftasına kadar sürer ardından giderek bulantılarda azalma olur. Ancak tiroid bezinin fonksiyonlarında bozukluk, gastrit gibi kronikleşmiş mide rahatsızlığı ve psikolojik sıkıntıları olan bazı gebe kadınlarda bu durum daha uzun devam edebilir. Doktorunuz ilk muayenenizde sizle alakalı genel sağlık durumunuza dair bazı testler yapıp, bunları tespit edecektir ve gerekli tedaviyi düzenleyecektir.

drgonulcimen.com,

1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Medical park bahçelievler hastanesi kadın doğum doktorları, İstanbul avrupa yakası, hizmet bölgesi olarak bahçelievler ilçesi, yayla, yenibosna, şirinevler, kocasinan ve bakırköy ilçesi , ataköy, basınköy, florya, yeşilköy, yeşilyurt semtlerine yakındır.